Főoldal |
Az Újpalotai lakótelepet 1969-ben kezdték tervezni, az egyre égetőbb lakáshiány megoldására, egy mezőgazdasági területen, a project neve akkor még "Páskomliget" néven szerepelt. A páskom egyébként legelőt jelentett, települések külső területeit nevezték így.
A lakótelep tervezője (Tenke Tibor) lakóvárost képzelt el, csillogó, üzletekkel teli két főútvonallal, amelyek egymást keresztezve négy lakóövezetre bontják a területet. A fényes tervekből nem lett semmi, mintegy 15 400 lakással és 60 000 lakossal rendelkező alvóváros épült, melynek akkoriban sem a megfelelő közlekedése, sem a belvárost idéző infrastruktúrája nem valósult meg. 1972-ben még metróvonalat terveztek Újpalotai végállomással, sajnos ez feledésbe ment. Így is a lakótelep építésének összköltsége a tervezett 3,5 milliárd forint helyett 4,5 milliárd forintra emelkedett...
Lakótömbünk 1973-ban került átadásra, a környezetétől eltérően nem tanácsi bérlői kiutalással, hanem az akkoriban kialakított lakásszövetkezeti jogviszonnyal, pénzért vásárolható és bizonyos feltételek között adható-vehető magántulajdonként.
A lakástulajdonosok nagyon vigyáztak a tulajdonukra és a környezetükre, évtizedeken keresztül háztömbünk állapota és rendezettsége példaértékű volt.
A lakóközösség 1974-ben választott ügyintéző testületet,
Újpalotai 6.sz. Lakásfenntartó Szövetkezet
néven, először öt, majd háromtagú Igazgatóságot és Felügyelő Bizottságot, majd Felügyelőbiztost a ház karbantartási, felújítási, gazdasági és ügyviteli feladatainak ellátására. Ennek a testületnek azóta is évenként a Közgyűlés előtt kell beszámolni a tevékenységéről, érdemi döntéseket csak a Közgyűlés felhatalmazásával hozhat.
Az Igazgatóság kommunikációjának és hatékony munkájának segítéséhez hoztuk létre jelen honlapot, egyben tisztelettel várjuk a kedves Lakástulajdonosok jobbító célú észrevételeit az e-mail címen.
Újpalotai 6.sz. Lakásfenntartó Szövetkezet Igazgatósága Felhasznált források: Rátonyi Gábor Tamás: Újpalotai várostörténet, kompromisszumok és kényszerpályák (2012) Újpalota Retro |